Cavani nu e deloc modest dupa primul gol la PSG: "Mi-am zis ca am ales perfect minutul in care sa dau GOL!" Ce spune despre relatia cu Ibrahimovici:

Franta
Data publicarii: Luni 19 August 2013, 18:05
Data actualizarii: Luni 19 August 2013, 18:05

► Da-le gol, Grozav! Bate-i, Hamza! Contra, macel ca pe vremuri! Swansea - Petrolul, joi 21:00, in direct PRO TV si Voyo.ro!

Cavani a dat primul gol intr-un meci oficial cu PSG chiar aseara, in fata Ajaccio-ului lui Adi Mutu.

PSG a fost condusa inca din prima repriza, dupa reusita senzationala a lui Pedretti.

Parizienii au revenit pe final, cand Cavani a trimis mingea in poarta cu un sut superb, la vinclu.

A fost insa prea tarziu, PSG nereusind sa castige desi au ratat pe toata durata meciului aproape 20 de ocazii mari de gol.

Intrebat dupa meci ce a simtit cand a dat gol, Cavani a replicat: "Cand am vazut ca mingea se duce in poarta, m-am gandit ca "e momentul perfect sa dau gol"".

Acesta a dezvaluit si relatia sa cu celalalt superstar de la PSG, Ibrahimovici: "Eu cu Zlatan am o relatie normala, de prietenie. Cu timpul o sa ne cunoastem mai bine dar avem timp sa lucram impreuna", a spus Cavani, citat de Corrieredellosport.