Banel a trait cel mai NEBUN meci al etapei in Franta: 3 goluri in 5 minute! Cum i-a fost anulata o pasa perfecta de gol

Banel Nicolita Franta
Data publicarii: Sambata 03 Decembrie 2011, 22:31
Data actualizarii: Sambata 03 Decembrie 2011, 22:42

BREST 2-2 ST. ETIENNE | Cu Banel titular, St. Etienne a reusit sa scoata un egal dramatic cu Brest.

Brest 2-2 St. Etienne a fost unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din Franta: s-au dat 3 goluri in 5 minute.

In min 23, Brest a deschis scorul prin Roux. Un minut mai tarziu Aubameyang a reusit sa egaleze, pentru ca in min 27 Roux sa reuseasca dubla pentru Brest.

Banel a fost aproape sa-si salveze echipa: a trimis o centrare geniala in repriza a doua din corner, Gradel a reluat cu capul, dar mingea a fost scoasa de Grougi de pe linia portii.

Finalul de meci a fost incendiar. Banel a fost schimbat in min 81 al meciului, pentru ca 6 minute mai tarziu, acelasi Aubameyang sa inscrie golul egalizator.