Abia acum isi dau seama pe ce au dat 222 de milioane de euro? ATAC VIOLENT la Neymar: "A fost insuportabil!"

Neymar Christophe Dugarry PSG Franta
Data publicarii: Joi 26 Octombrie 2017, 18:57
Data actualizarii: Joi 26 Octombrie 2017, 19:01

Apar si primele critici la adresa lui Neymar.

Neymar a fost personajul principal al derby-ul dintre Marseille si PSG, meci incheiat cu scorul de 2-2. Starul brazilian pe care PSG a platit 222 de milioane de euro in vara a marcat un gol, dar a primit si un cartonas rosu in minutul 87. Cavani i-a salvat pe oaspeti cu golul sau din minutul 90+3.

Christophe Dugarry, castigator al Campionatului European si Mondial cu nationala Frantei, l-a criticat in termeni duri pe brazilian dupa evolutia din meciul cu Marseille.

"Duminica a fost insuportabil. A jucat de parca se afla in gradina cu prietenii sai cei mai buni, nici macar nu se uita la ceilalti coechipieri", a declarat Dugarry pentru RMC.