VIDEO A avut nevoie de 412 minute, dar a răsplătit așteptarea fanilor cu un gol spectacol. Messi, prima reușită în Ligue 1

Lionel Messi Ligue 1 PSG Franta
Data publicarii: Sambata 20 Noiembrie 2021, 19:59
Data actualizarii: Sambata 20 Noiembrie 2021, 20:15

Lionel Messi a marcat primul gol pentru PSG în Ligue 1, în meciul câștigat cu 3-1 în fața celor de la Nantes.

După o așteptare de 412 minute, Lionel Messi a spart gheața și în Ligue 1, reușind să marcheze primul gol în campionatul francez, în meciul cu Nantes, încheiat cu o victorie, scor 3-1.

Argentinianul a reușit o nouă evoluție solidă pentru PSG, marcând în minutul 81 un gol superb, cu un șut spectaculos de la marginea careului. În plus, Messi s-a aflat și la construcția celei de-a doua reușite a parizienilor, care a fost un autogol.

În plus, în prima repriză, starul argentinian a mai avut două ocazii importante, iar la finalul meciului a primit cea mai mare notă de la PSG, potrivit footmercato.net, 7.5.