Rapid, lider dupa 1-0 cu Dunarea Calarasi! Rapidistii au ratat doua penalty-uri. Mesaj ironic pentru Sumudica in Giulesti

Rapid Giulesti liga a doua Valerii Moraru Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 04 Martie 2016, 18:58
Data actualizarii: Vineri 04 Martie 2016, 19:56

Rapid a obtinut astazi o noua amanare in instanta in dosarul de insolventa

FINAL: Rapid castiga cu 1-0 si trece pe primul loc in Liga a II-a. Dunarea Calarasi ramane la 3 puncte in spate.

Min 66: Tudoran face 1-0 pentru Rapid, dupa o pasa primita de la N'Koyi.

UPDATE: 0-0 scorul pauzei in Giulesti, la Rapid - Dunarea Calarasi. Rapidistii au ratat doua lovituri de la 11 metri in doar 5 minute. Dunarea Calarasi joaca din minutul 32 in 10 oameni, dupa eliminarea lui Panait.

Suporterii au afisat la Tribuna a II-a un mesaj ironic la adresa lui Marius Sumudica, dupa scandalul de pariuri care a atras suspendarea de 6 luni pentru antrenorul Astrei.

UPDATE: Atmosfera de sarbatoare in Giulesti inainte de Rapid - Dunarea Calarasi, meciul care stabileste liderul in Liga a II-a. Suporterii au oferit fanelor cate o floare si un martisor.

UPDATE 10:55 - Decizia in cazul Rapidului a fost amanata de tribunal pentru data de 20 mai

Valerii Moraru a recunoscut ca Rapidul are datorii totale de 12 milioane de euro, dintre care 9 catre ANAF. Aflati in insolventa, giulestneii spera sa obtina o noua amanare din partea tribunalului si sa-si continue activitatea.

"Am vorbit cu domnul Moraru, vorbim destul de des. Dansul mi-a dat asigurari ca totul este in regula. Repet, suntem optimisti! Refuz sa cred ca Rapidul poate intra in faliment", a spus si Dan Alexa.

Pe plan sportiv, Rapidul are o zi la fel de grea. Echipa giulesteana intalneste pe teren propriu liderul Seriei I a ligii a doua - Dunarea Calarasi.

"Ma astept ca stadionul sa fie plin. Cu siguranta atmosfera va fi una incendiara. Fac apel la suporterii nostri si ii rog sa fie alaturi de noi", a mai spus Alexa.

"Noi ne gandim doar la meci. Va fi dificil pentru ca Dunarea este o echipa buna. Sper sa ne facem treaba si sa castigam acest duel", a spus si portarul Draghia.

Rapid si Dunarea Calarasi se afla la egalitate de puncte in Seria I a ligii secunde. Ambele au 39 de puncte, insa giulestenii au un meci mai putin. Calarasiul are +30 la golaveraj, in timp ce Rapidul doar +20.

Sursa FOTO: alexparaschiv.com / Facebook RapidTV