VIDEO Victorie la scor pentru Universitatea Craiova în primul amical din Turcia! Meciul, oprit după 87 de minute

Data publicarii: Duminica 09 Ianuarie 2022, 18:18
Data actualizarii: Duminica 09 Ianuarie 2022, 18:36

Universitatea Craiova a obținut o victorie clară în primul meci amical din Turcia.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf a învins cu 5-2 ocupanta locului 7 din Ungaria, Paks. Partida s-a încheiat după doar 87 de minute din cauza furtunii și a ploii torențiale.

Universitatatea Craiova - Paks 5-2, în primul amical din Turcia al oltenilor

Universitatea Craiova a condus cu 2-0 la pauză, după golurile lui Paul Papp (3') și Elvir Koljic (45+1'), iar Ștefan Baiaram a dus scorul la 3-0 în minutul 58. Paks a redus din diferență cu două goluri marcate în trei minute (64' și 66'), însă oltenii au reușit să marcheze de alte două ori, prin Ionuț Vînă (76') și Baiaram, iar echipa lui Reghecampf s-a impus cu 5-2.

Echipa Universității Craiova în prima repriză: Pigliacelli - Vlădoiu, Papp, Brășfăleanu, Bancu - Roguljic, Screciu, Nistor - Cîmpanu, Koljic, Ivan

Echipa Universității Craiova în repriza secundă: Lazar - Căpățână, Mitran, Marius Constantin, Vatăjelu - Vînă, Crețu, Houri - Gustavo, Markovic, Baiaram

Următorul meci amical al Universității Craiova este programat pe 14 ianuarie, contra cehilor de la Banik Ostrava.