Universitatea Craiova Andrei Ivan Nicusor Bancu stefan baiaram Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 18:38
Data actualizarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 18:38

Universitatea Craiova - Slovacko s-a terminat 1-1.

Cele două echipe s-au întâlni duminică după-amiază, de la ora 16:30, pe stadionul ”Regnum Carya”. Universitatea Craiova se află în acest moment în cantonament în Antalya.

Tiki-taka! Ce a făcut Universitatea Craiova în al doilea amical al iernii

Oltenii au deschis scorul în minutul 14, după o fază spectaculoasă petrecută în careul oaspeților. Cu mingea la picior, Andrei Ivan a înaintat spre interior și i-a pasat cu câlcăiul lui Nicușor Bancu.

Ulterior, fotbalistul i-a centrat la firul ierbii lui Ștefan Baiaram, mijlocașul ofensiv cotat la 800.000 de euro de site-urile de specialitate, care a înscris fără nicio problemă în poarta adversarilor.

• Tot în prima repriză a venit și golul cehilor, grație reușitei lui Marek Havlik

La meci a asistat și staff-ul FCSB. Mihai Stoica, managerul general al vicecampioanei, a fost surprins de corespondenții PRO TV în momentul în care se îmbrățișa cu Mihai Rotaru, patronul Universității Craiova.

În campionat, Universitatea Craiova completează podiumul cu 34 de puncte, la o lungime în fața Rapidului și la două în spatele lui CFR Cluj. Nouă victorii, șapte remize și cinci eșecuri au bifat oltenii până acum.

Pentru olteni urmează acum meciul cu Farul Constanța de duminică, 21 ianuarie, de la ora 20:00, în etapa #22 din primul eșalon al României. Confruntarea va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.