SOC TOTAL pentru noul Rapid! Meci DEMENT cu Progresul Spartac. Cu ce scor s-a terminat partida cu 3 eliminati

Data publicarii: Sambata 02 Martie 2019, 17:07
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2019, 17:11

Rapidistii se asteptau sa bata lejer in toate meciurile din returul campionatului.

Giulestenii au facut transferuri importante, insa au pornit greu in 2019. Echipa lui Pancu a cedat in fata Progresului Spartac, 1-3! E prima infrangere a sezonului pentru Rapid, care ramane insa lider in seria ei din C, cu 3 puncte peste Afumati.

Cu multi fosti jucatori de Liga 1 in 11-le de start, Rapid n-a putut sa confirme pe gazon investitiile facute. Condusa cu 3-0 dupa 50 de minute (Luca, Stanciu de doua ori, ambele din penalty), Rapid a raspuns prin Goge, care a inscris cu un cap din 7 metri.

Progresul Spartac a incheiat meciul cu doi oameni in minus, in timp ce Rapid a avut un om eliminat, pe Iacob, trimis la vestiare inca de la faza golului de 2-0, marcat de Stanciu in minutul 31.

Pe arena cu 600 de locuri a Progresului Spartac au vrut sa-si faca loc 1000 de giulesteni. A fost nebunie la portile de acces si atmosfera ca pe vremuri, in liga 1, pe toata durata partidei.