laszlo dioszegi Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Superliga Fotbal intern Laszlo Dioszegi
Data publicarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 23:11
Data actualizarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 23:16

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a revenit spectaculos în repriza secundă a meciului cu CFR Cluj, împunându-se cu 2-1, după ce a fost condusă cu 0-1.

Tachtsidis a deschis scorul cu un șut din marginea careului de 16 metri, în minutul 32 al meciului. A fost 0-1 la pauză.

În repriza secundă jocul lui CFR Cluj nu s-a mai legat deloc, iar covăsnenii au profitat de acest lucru, marcând în minutul 70, prin Kallaku, care l-a învins pe Sava cu un șut spectaculos din marginea careului. 15 minute mai târziu, Sepsi a mai lovit o dată, prin Damașcan.

• Laszlo Dioszegi

Laszlo Dioszegi, în extaz la finalul meciului cu CFR Cluj

CFR Cluj a încercat să revină în meci, însă nu a reușit să mai marcheze până la finalul partidei. S-a încheiat 2-1 pentru Sepsi OSK, iar CFR rămâne la opt puncte în spatele liderului FCSB.

La finalul partidei, Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a sprintat pe teren și l-a luat în brațe pe Bernd Storck, antrenorul echipei, apoi i-a felicitat pe rând pe ceilalți oameni din staff-ul tehnic.

Bernd Storck este neînvins pe banca lui Sepsi, obținând trei victorii din tot atâtea posibile de la instalarea pe banca echipei covăsnene.

În urma victoriei cu CFR Cluj, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe ocupă locul cinci în clasament, cu 29 de puncte, la egalitate cu Universitatea Cluj și Farul Constanța.

În ultimul meci din acest an, echipa lui Bernd Storck o va întâlni, în deplasare, pe FC Hermannstadt, joi, de la ora 17:00.