In viteaza a cincea | Rapidul a invins cu 5-0 Pojorata si s-a distantat din nou in fruntea Seriei I. Rezultatele din Liga a II-a

Rapid bucovina pojorata liga a doua Liga a II-a Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 12 Martie 2016, 16:53
Data actualizarii: Sambata 12 Martie 2016, 19:24

Rapidistii si-au luat revansa pentru infrangerea din tur suferita in fata Bucovinei Pojorata si s-au distantat din nou in fruntea Seriei I a Ligii a II-a.

Rapidul a facut cel mai mare scor din acest sezon pe Giulesti, in fata Bucovinei Pojorata. Echipa lui Dan Alexa a invins cu 5-0, fara emotii, gratie golurilor marcate de Moisii (autogol), Patrick N'Koyi, Tudoran, Vladut Morar si Iulian Popa.

Primul gol a venit in minutul 19 si a stabilit scorul pauzei. Rapidistii s-au distrat insa in repriza a doua, marcand alte patru goluri.

In urma acestui rezultat, Rapidul s-a distantat la 4 puncte de Dunarea Calarasi, care a invins cu 1-0 la Clinceni.

Echipele de start

Rapid: Draghia - Kusnir, Avramia, Cruz, Fota - Raiciu (Tudoran '46), R. Costin - Morar, N'Koyi (Ganea '82), I. Popa - Tira (Jorda '61)

Pojorata: Pop - D. Cristescu, Moisii, A. Rauta, Jarda - Buhaceanu (Acostachioae '75), Cainari, Jugaru, Nutescu - A. Marin (V. Stanescu '80), M. Coman (Tartarau '88)