Farul Constanța, egala Stelei înainte de startul în noul sezon! Cum arată lotul pe care se va baza Hagi în Superligă

Farul Constanta Gica Hagi Superliga Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 09 Iulie 2022, 10:14
Data actualizarii: Sambata 09 Iulie 2022, 10:18

Farul Constanţa a terminat la egalitate cu formaţia de ligă secundă CSA Steaua Bucureşti, 1-1 (0-1), vineri seara, la Ovidiu, într-un ultim meci amical desfăşurat înaintea debutului sezonului.

Steaua a deschis scorul prin bulgarul Ţvetelin Ciunciukov (22), iar Farul a restabilit egalitatea în debutul reprizei secunde (49), prin Vlad Morar, potrivit site-ului clubului de la malul Mării Negre.

Cu acest prilej, Farul şi-a prezentat lotul pentru noul sezon.

Căpitanul Ionuţ Larie a primit, la începutul meciului, premiul pentru cel mai bun jucător al Farului din ediţia trecută a campionatului, iar lovitura de începere a fost dată de o legendă a clubului, Ştefan Petcu.

La pauza meciului au fost premiaţi pentru rezultatele obţinute la numeroasele turnee din ultimul sezon şi juniorii grupelor 2010, 2011, 2012, 2013 şi 2015.

Farul a evoluat în formula Aioani - R. Benzar (M. Popescu, 46), Larie (Bîrzu, 83), Mladen (Boboc, 61), Kiki (Borza, 61) - Doukoure (Artean, 46), Nedelcu, Casap (R. Ion, 46) - Ad. Mazilu (A. Pitu, 46), V. Morar (I. Cojocaru, 61; Mustacă, 83), Torje (A. Petre, 61).

CSA Steaua a început cu Dincă - Corbu, Wallace, Gugu, Sima - Ad. Popa, Mihăescu, Balgiu, Bodişteanu - Ciunciukov, A. Trică-Balaci. Antrenorul Daniel Opriţa i-a mai folosit pe Iancu - Blaga, Ilie, Oroian, Calestru, Marin, Răducan, Şt. Pacionel, E. Pacionel, Drăghici, Nicolae.