Defensiva lui Șumudică, șah-mat! Lincoln a înscris după o fază de manual

lincoln - cfr cluj Marius Sumudica Fotbal intern Jucătorii de la CFR, fără reacție în prima repriză cu Lincoln.
Data publicarii: Marti 20 Iulie 2021, 19:53
Data actualizarii: Marti 20 Iulie 2021, 20:10

Experimentata defensivă a campioanei României și-a arătat fragilitatea în prima repriză a partidei cu Lincoln, din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor.

Lincoln - CFR Cluj, manșa întâi din turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor, se joacă la această oră, LIVE TEXT pe www.sport.ro.

După ce Giedrius Arlauskis a avut o intervenție providențială în minutul 29, când s-a arcuit excelent și a respins o minge care se îndrepta spre vinclu, pe finalul primei reprize lituanianul nu a mai putut interveni, iar echipa din Gibraltar a deschis scorul, 1-0.

Faza gazdelor a fost una de manual, iar defensiva lui Marius Șumudică a fost depășită ușor. Începută în banda dreapta, acțiunea purtată în mare viteză a fost finalizată de Rosa, din interiorul careului, după o pasă inteligentă trimisă de Walker. La pauză, formația din Gibraltar conduce cu 1-0.

Returul are loc la Cluj-Napoca, pe 28 iulie.