VIDEO EXCLUSIV Avem atacant din nou! Ionel Ganea își anunță revenirea în mare stil: „N-are legătură burtica cu piciorușele!”

Data publicarii: Marti 14 Iunie 2022, 12:07
Data actualizarii: Marti 14 Iunie 2022, 12:10

Ionel Ganea a făcut show la Ora Exactă în Sport, la PRO Arena.

Pe 12 iunie, pe Cluj Arena, a fost meciul de retragere al lui Adrian Mutu (43 ani), transmis în direct de PRO Arena și VOYO. Cel mai bun marcator din istoria naționalei României, la egalitate cu Gică Hagi (57 ani), ambii cu 35 de goluri, a avut invitați de seamă.

Fabio (48 ani) și Paolo Cannavaro (40 ani), Makelele (49 ani), Fernando Couto (52 ani), Trezeguet (44 ani), Hasselbaink (50 ani), Luca Toni (45 ani), Gilardino (39 ani) și Montolivo (37 ani) au fost numele sonore din echipa World Stars, în timp ce echipa României a fost formată din Gică Hagi (57 ani), Ionel Ganea (48 ani), Ciprian Marica (36 ani), Răzvan Raț (41 ani), Mirel Rădoi (41 ani) și Gabi Tamaș (38 ani).

Ionel Ganea a impresionat cu determinarea sa la acest meci demonstrativ, în care a marcat și două goluri. Fostul internațional a expediat un șut de la 30 de metri, fix în bara transversală, și a anunțat că inclusiv la această vârstă, cu kilograme în plus, ar putea evolua 15-20 de minute.

Ionel Ganea: „N-are legătură burtica cu piciorușele!”

„Normal, acum să nu uitați, bărbatul fără burtă e ca femeia fără țâțe. N-are legătură burtica cu piciorușele. 15-20 de minute așa, nepregătit, mă lupt.

Vedeți că se mișcă bara și acuma. I-am dat după meci o pensetă lui Canavaro, i-a rămas niște iarbă în funduleț”, a declarat Ionel Ganea la Ora Exactă în Sport, la PRO Arena.

Totodată, Ionel Ganea a anunțat că nu va mai juca pentru FC Dumbrăveni, club sibian din Liga 4 și că meciul de retragere a lui Adrian Mutu a fost ultimul pe care l-a disputat.