VIDEO EXCLUSIV Au tăbărât pe el! Daniel Niculae, oprit doar prin fault la Gala Mihai Neșu

Data actualizarii: Joi 04 Mai 2023, 23:55

Gala Mihai Neșu a fost LIVE pe Pro Arena & VOYO joi, 4 mai.

România All Star și echipa FIFPro Europe și-au dat întâlnire pe stadionul din Capitală, „Arcul de Triumf”, iar toți banii strânși în urma fiecărui bilet achiziționat au fost donați spre Fundația Mihai Neșu, care are drept scop ajutarea copiilor şi a tinerilor cu dizabilităţi, oferindu-le şansa de a-şi îndeplini visurile şi aspiraţiile în viaţă.

Au tăbărât pe el! Daniel Niculae, oprit doar prin fault la Gala Mihai Neșu

În minutul 60 al partidei, la doar unul distanță de faultul crunt al lui Petre Marin la Robert Pires, Daniel Niculae a țâșnit spre poarta adversă.

Cum a intrat în careu, Didic a apărut în dreapta sa și a apelat la un fault grosolan pentru a-l împiedica pe fostul internațional român să șuteze.

Daniel Niculae a căzut instantaneu la pământ, iar centralul Ovidiu Hațegan nici nu a ezitat să ofere o lovitură de pedeapsă în favoarea României.

Ulterior, Florin Lovin l-a executat pe portarul advers și a dus scorula 3-1 pentru România. În final, s-a terminat 3-2, iar „tricolorii” au câștigat meciul caritabil.

România All-Stars - FIFPro Europe 3-2

Naționala României s-a impus în meciul caritabil împotriva FIFPro Europe, din cadrul Galei Mihai Neșu, cu 3-2. Cele două echipe s-au înfruntat pe stadionul din Capitală, „Arcul de Triumf”, iar la centru a fost arbitrul Ovidiu Hațegan.

Florin Cernat a deschis scorul în minutul nouă și a majorat diferența în minutul 11. Marios a marcat în prima parte a meciului pentru FIFPro Europe, iar tabela de marcaj în prima repriză a rămas la 2-1.

În partea secundă, România a beneficiat de o lovitură de la 11 metri, după ce Daniel Niculae a fost lovit în interiorul careului. Florin Lovin a executat excelent de la punctul cu var, în minutul 60.

Pe final, Gigel Bucur a primit perfect între linii de la Elias Charalambous în minutul 67 al meciului și a redus diferența, dar prea târziu ca adversarii să mai poată restabili egalitatea.