Hagi, calificare dramatica: 9-8 la penalty! Portarul lui CSU a dat in STRATONsfera! Dinamo, calificare cu un autogol incredibil, Astra merge in sferturi

Cupa Ligii Fotbal intern
Live Blog

Cupa Ligii

Data publicarii: Joi 10 Septembrie 2015, 23:06
Data actualizarii: Joi 10 Septembrie 2015, 23:54

Vezi aici toate echipele calificate in sferturile Cupei Ligii!

23:51 10 Sep

Timisoara, CFR Cluj, Astra, Viitorul, Dinamo, Chiajna, ASA si Steaua sunt echipele calificate in sferturile Cupei Ligii!

21:55 10 Sep
PANDURII - DINAMO, 0-2

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Vasco Salgado, Filipetto, Grecu - Droppa, Mrzljak - Ciucur, Radut, Nicoara - Khaluta

Dinamo: I. Popescu - Feussi, A. Marc, Mevlja, Fai - Vojnovic, S. Filip - Gavrila, Palic, C. Matei - Essombe

- startul meciului s-a amanat cu 5 minute. Initial, partida trebuia sa inceapa la 21:45

0-1, min 60: Palic
0-2, min 62: Filipetto isi da un autogol incredibil! A reluat cu capul pe spate de la 18 metri, mingea s-a dus pe langa Stanca, iesit din poarta

21:31 10 Sep
VIITORUL - CSU CRAIOVA 9-8, la penaltyuri

Viitorul: Albut - Ciupe, Boli, Miselaricu, Cr. Ganea - Benzar, Cr. Munteanu, Al. Achim - Nicolita, Gavra, A. Chitu

CSU Craiova: Straton - Dumitras, Popov, Kay, Tarnacop - Madson, Zlatinski - A. Ivan, Ferfelea, Bancu - Curelea

3-3 Straton apara sutul lui Casap
3-3 Rateaza si Ferfelea, care trimite in peluza!
9-8 Inscrie si Albut pentru Viitorul
9-8 Straton trimite peste poarta, in "Stratonsfera", Viitorul se califica in sferturi!

16:30 10 Sep
VOLUNTARI - ASTRA, 0-2

VOLUNTARI: Botas - Rus, Radoi, Maftei, Briceag - Grigore, Todoran - Iorga, Goossens, Pirvulescu - Vodut

ASTRA: Gavrilas - Queiros, Oros, Ricardo Alves, Stan - Lovin, Boldrin - Enache, Ionuta, De Amorim - Gouriye

0-1, min 5:
Gouriye deschide scorul cu un sut de la 10 metri de poarta
0-1, min 69: Vodut este eliminat de la Voluntari
0-2, min 72: Alibec marcheaza , dupa ce portarul Voluntariului a iesit pe langa minge si l-a lasat cu poarta goala

21:40 09 Sep
CSMS Iasi 0-1 CFR Cluj

CFR Cluj merge in sferturi, acolo unde sunt deja Steaua, ASA, Chiajna si Timisoara. Joi se joaca Voluntari - Astra (16:30), Viitorul - Craiova (19:00) si Pandurii - Dinamo (21:45).

Min 44 - GOL CFR! Cristian Lopez a inscris cu un minut inainte de pauza, dupa o balbaiala in defensiva iesenilor.

CSMS Iasi: Caparco - Voicu, Frasinescu, Mihalache, Badic - Viveiros, Cretu, Enescu, Mitic - Golubovic, Ganea
Rezerve: Grahovac, Ciuca, Boiciuc, Piccioni, Gheorghe, Bosoi, Grigorie
Antrenor: Nicolo Napoli

CFR Cluj: Marc - Coelho, Larie, Goian, Camora - Petrucci, Nascimento, Vitor Bruno, Negrut - Nouvier, Lopez
Rezerve: Vatca, Tanc, Ene, Veres, Voiculet, Carter, Beleck
Antrenor: Francisc Dican

19:06 09 Sep
Timisoara 1-0 Petrolul

ACS Poli Timisoara merge in sferturile Cupei Ligii, dupa victoria la limita in fata Petrolului. Este a doua victorie consecutiva, fara gol primit, pentru noul antrenor al Timisoarei, Florin Marin.

Min 69 - GOL Timisoara! Elek deschide scorul cu un sut din unghi, dupa o minge respinsa de Pecanha. Ploiestenii protesteaza vehement, Pecanha fuge spre tusier si cere ofsaid, dar nu se alege decat cu cartonarul galben.

ACS Poli Timisoara: Kirschstein - Belu, Luchin, Canu, Popescu - Sarmov - Zicu, Llorente, Goga, Barbut - Elek
Rezerve: Smaranda, Melinte, Neagu, Hernandez, Rufinho, Artean, Curtean
Antrenor: Florin Marin

Petrolul: Pecanha - Beta, Benga, Genev, Faugh-Porret - Marinescu, Ropotan - Peteleu, Zoubir, Varga - Moussa

21:45 Pandurii - Dinamo

Steaua si ASA Targu Mures intra in competitie incepand cu faza sferturilor de finala.

16:34 09 Sep
Concordia Chiajna 3-0 FC Botosani

Min 5 - GOOOL Chiajna | Cristescu deschide scorul in secunda 15 a meciului, cu o lovitura de cap