73 de ani de la ziua in care Timisoara a fost una dintre cele mai puternice echipe din Europa!

Fotbal intern
Data publicarii: Luni 27 Iunie 2011, 18:17
Data actualizarii: Luni 27 Iunie 2011, 18:19

Timisorenii au sarbatorit duminica 73 de ani de la cea mai mare performanta din istorie. Victoria cu 3-0 in fata lui FC Milano, AC Milan de astazi.

Ripensia Timisoara a batut cu 3-0 pe FC Milano, intr-un meci disputat la Bucuresti, pe stadionul Venus. La meci au asistat 25.000 de suporteri, iar prima repriza a fost de vis. Ripensia a inscris trei goluri intre minutele 33-38: Marcu a reusit o dubla, iar golgheterul Stefan Dobay a inscris pentru 3-0.

Ripensia Timisoara: Pavlovici - Burger, Chiroiu - Nagy, Kotormany, Deheleanu - Bindea, Beke, Marksteiner, Ciolac, Dobay.

FC Milano: Diamanti - Perversi, Bonisoni - Granezzalo, Bartoleti, Loetti - Capra, Antonini, Boffi, Gebardo, Cossio.