Celtic Glasgow CFR Cluj Fotbal extern Vin cu un moral bun! Un nou TROFEU pentru Celtic inainte de meciul cu CFR Cluj! VIDEO
Data publicarii: Duminica 08 Decembrie 2019, 19:12
Data actualizarii: Duminica 08 Decembrie 2019, 19:23

Celtic vine cu un moral bun inainte de meciul din Europa League cu CFR Cluj.

In acest weekend s-a desfasurat finala Cupei Ligii Scotiei, dintre Rangers si Celtic. Meciul a fost echilibrat si a fost decis de reusita fundasului francez Christopher Jullien.

Julien a inscris in minutul 60 al partidei. Peste alte patru minute, Rangers a avut un penalty, insa sutul lui Alfredo Morelos a fost aparat de portarul Forster.

Astfel, Celtic a castigat pentru al patrulea sezon la rand Cupa Ligii Scotiei si a ajuns la al 10-lea trofeu intern consecutiv adjudecat.

Joi de la ora 22:00 Celtic se va deplasa la Cluj pentru meciul cu CFR, ultimul din faza grupelor Europa League. In cazul unui rezultat de egalitate, clujenii se califica in primavara Europeana. Meciul va incepe de la ora 20:00 si va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro.