VIDEO | De Amorim a ridicat tot stadionul in picioare! Si nu pentru gol! Gestul imediat al lui Sumudica, raspuns pentru Gigi Becali?

Marius Sumudica Kayserispor William de Amorim Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 19 Ianuarie 2018, 08:28
Data actualizarii: Vineri 19 Ianuarie 2018, 08:30

Brazilianula adus de la Steaua in aceasta iarna a fost trimit in teren din primul minut al partidei cu Antalyaspor si s-a facut imediat remarcat. De Amorim a marcat primul gol al lui Kayserispor, in minutul 30, insa cu doar un minut inainte a reusit sa ridice stadionul in picioare cu o pasa exceptionala.

Dupa aceste faze reusite in decurs de doar cateva secunde, Sumudica a izbucnit pe banca. Dupa golul lui De Amorim, Sumudica a dus degetul la gura facand semn ca toata sa taca. Acest gest poate avea doua conotatii. Poate fi interpretat drept o replica pentru patronul Stelei care nu a avut incredere in De Amorim, dar poate fi si un raspuns pentru conducerea lui Kayseri care, de asemenea, nu a avut 100% incredere in faptul ca jucatorul poate reprezenta un transfer reusit.

Kayserispor s-a impus cu 2-0. Celalalt gol al echipei lui Sumudica a fost marcat de Boldrin, un alt fotbalist de care Steaua s-a dispensat usor.