Veste tristă pentru Karim Benzema! Atacantul lui Real a aflat cât va sta pe bară după accidentarea cu Elche

Karim Benzema Real Madrid Fotbal extern Karim Benzema
Data publicarii: Luni 24 Ianuarie 2022, 23:47
Data actualizarii: Luni 24 Ianuarie 2022, 23:52

Benzema va lipsi pentru o perioadă de pe gazon.

Atacantul echipei Real Madrid, Karim Benzema, a suferit o contractură la coapsa stângă şi va fi indisponibil aproximativ zece zile.

El s-a accidentat la remiza cu Elche, scor 2-2, din campionatul Spaniei, şi a fost înlocuit în minutul 58, potrivit news.ro.

Staful medical al madrilenilor nu a anunţat cu exactitate perioada de indisponibilitate, dar a subliniat că atacantul va fi apt pentru meciul cu Athletic Bilbao, din 3 februarie, din Cupa Spaniei.

Benzema, urmărit de ghinion

Fotbalistul lui Real Madrid a ratat un penalty, s-a accidentat și casa i-a fost jefuită în timpul meciului cu Elche.

Potrivit publicației 20 Minutes, locuința lui Karim Benzema ar fi fost jefuită în timpul meciului. La momentul respectiv nu era nimeni acasă, iar pagubele materiale încă nu sunt cunoscute.

Nu este pentru prima dată când Karim Benzema este victima unui jaf, același lucru întâmplându-se și în februarie 2019, în timpul unui El Clasico.