Ungaria a mai făcut o victimă! A câștigat în Serbia și e mare favorită la calificare. Toate rezultatele

serbia - ungaria rezultate euro 2024 Ungaria Fotbal extern
Data publicarii: Joi 07 Septembrie 2023, 23:43
Data actualizarii: Joi 07 Septembrie 2023, 23:45

Joi, 7 septembrie, s-au disputat primele meciuri ale lunii din preliminariile Campionatului European din 2024.

Ungaria a câștigat derby-ul pentru primul loc în Grupa G, cu Serbia, scor 2-1, după ce a fost condusă cu 1-0, și a urcat pe primul loc după patru partide.

Sârbii au deschis scorul în minutul zece după un autogol al lui Attila Szalai, dar nu au reușit să-și păstreze avantajul nici măcar până la pauză.

Barnabas Varga și Willi Orban au marcat în minutele 34, respectiv 36, iar Ungaria a păstrat rezultatul până la final, chiar dacă Serbia a avut câteva ocazii clare de a înscrie în partea a doua. Cele două echipe se vor întâlni din nou, în Ungaria, pe 14 octombrie.