S.F.! Real Madrid a condus cu 4-1 la pauză! Ce s-a întâmplat în repriza a doua din meciul cu Villarreal

Real Madrid Villarreal Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 19 Mai 2024, 23:36
Data actualizarii: Duminica 19 Mai 2024, 23:36

Real Madrid este deja campioană în Spania, iar echipa lui Carlo Ancelotti va disputa finala Champions League în compania celor de la Borussia Dortmund.

Totuși, în penultima etapă a sezonului din La Liga, Real Madrid a bifat o contraperformanță.

Real Madrid a condus cu 4-1, dar Villarreal a egalat în doar opt minute

Campioana Spaniei a remizat cu Villarreal, scor 4-4.

Seara a început cum nu se putea mai bine pentru trupa lui Ancelotti. Arda Guler a deschis scorul în minutul 14, iar Joselu a dublat avantajul oaspeților în minutul 30.

Nouă minute mai târziu, Sorloth a redus din diferență, însă, până la finalul primei reprize, Lucas Vazquez a marcat și el (minutul 40), iar Arda Guler a făcut dubla în prelungiri.

Așadar, la pauză, tabela arăta 4-1 în favoarea lui Real Madrid și nimic nu anunța ce avea să se întâmple în repriza secundă.

La trei minute de la reluarea jocului, Sorloth s-a dezlănțuit, iar ”Submarinul Galben” a marcat de trei ori în opt minute (minutele 48, 52 și 56).