"NU se termina AICI!" Reactia lui Olaroiu dupa infrangerea cu China, 0-1 la Cupa Asiei! Cine e vinovat:

Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 10 Ianuarie 2015, 17:32
Data actualizarii: Sambata 10 Ianuarie 2015, 17:41

Arabia Saudita, antrenata de Cosmin Olaroiu, a pierdut meciul cu China, primul de la Cupa Asiei.

"Dupa un astfel de meci este greu de facut o analiza imediat. Am avut ghinion, am fost mai mult decat ghinionisti. In prima repriza, adversarii nostri ne-au blocat bine si nu am gasit spatii ca sa ne folosim viteza.

In repriza a doua am jucat mai bine, ne-am creat cateva ocazii si am avut un penalty. Si din nefericire am primit gol din lovitură libera. Trebuie acum sa ne gandim la meciul urmator, cu Coreea de Nord.

Mai avem sanse de calificare, nu se termina totul dupa primul meci", a spus Olaroiu, potrivit site-ului oficial al competitiei.

Hai a marcat golul victoriei, in min. 81. Inainte, in min. 62, Hazazi de la Arabia Saudita a ratat un penalty.