FOTO ȘI VIDEO Marcelo, fotbalistul-record cu 25 de trofee la Real Madrid, a mai câștigat un campionat! A înscris un super-gol în finală

marcelo Carioca Flamengo Fluminense Real Madrid Fotbal extern
Data publicarii: Luni 10 Aprilie 2023, 12:54
Data actualizarii: Luni 10 Aprilie 2023, 12:54

Brazilianul a început sezonul la Olympiacos Pireu și în acest an s-a întors în țara natală, la Fluminense.

Fundașul stânga brazilian Marcelo, cel mai decorat fotbalist din istoria lui Real Madrid, cu care a obținut 25 de trofee, a mai bifat o competiție câștigată în CV-ul său impresionant.

Ajuns la aproape 35 de ani, pe care-i va împlini luna viitoare, Marcelo a câștigat campionatul statal Carioca cu Fluminense, după 4-1 în returul de duminică al finalei cu Flamengo (în tur fusese 0-2).

Legendarul fotbalist a fost cel care a deschis scorul, printr-o execuție superbă din afara careului.