Fluminense a castigat titlul in Brazilia dupa 26 de ani! Vezi ce a patit antrenorul:

Data publicarii: Luni 06 Decembrie 2010, 13:41
Data actualizarii: Luni 06 Decembrie 2010, 13:43

Fluminense a castigat campionatul in Brazilia dupa o pauza de 26 de ani, dupa ce a castigat meciul de pe teren propriu cu Guarani, scor 1-0

Unicul gol al intalnirii de pe stadionul Engenhao din Rio de Janeiro a fost marcat de Emerson, in minutul 62.

Fluminense a incheiat sezonul cu 71 de puncte, devansand echipele Cruzeiro (69 de puncte) si Corinthians (68 de puncte).

Fluminense, care in sezonul trecut a evitat in ultima etapa retrogradarea in liga a doua, a castigat pentru a doua oara in istorie titlul de campioana, dupa cel cucerit in 1984.

Antrenorul Muricy Ramalho, in varsta de 55 de ani, se afla la al patrulea titlu de campion, dupa cele trei castigate cu Sao Paulo in 2006, 2007 si 2008.

Sursa: Mediafax