VIDEO | CE GOOOL! Baluta a marcat din nou pentru Slavia dupa o pauza de 6 LUNI: a contribuit la calificarea echipei in semifinalele Cupei

alexandru baluta Slavia Praga Sparta Praga Fotbal extern GOOOL Baluta! Romanul a marcat din nou pentru Slavia dupa o pauza de 6 LUNI: a contribuit la calificarea echipei in semifinalele Cupei
Data publicarii: Marti 02 Aprilie 2019, 22:30
Data actualizarii: Marti 02 Aprilie 2019, 23:50

Baluta a reusit sa marcheze din nou pentru Slavia Praga.

Romanul a contribuit la calificarea echipei sale in semifinalele Cupei Cehiei. Slavia Praga a castigat meciul din sferturi cu Karvina, scor 5-0, iar Baluta a marcat golul 2.

Baluta a fost titular si a reusit sa inscrie cu doua minute inainte de pauza. A fost al treilea gol al lui Baluta pentru Slavia Praga, insa e prima reusita de pe 7 octombrie.

In semifinale, Slavia Praga ca intalni marele rival, Sparta. Baluta se va lupta pentru un loc in finala cu Chipciu si Nita.