Drogba a facut senzatie pe Emirates! A batut-o de unul singur pe Arsenal! Faza care a facut LINISTE in Anglia! Ce a reusit cu mingea: VIDEO

Didier Drogba Galatasaray Fotbal extern
Data publicarii: Luni 05 August 2013, 17:35
Data actualizarii: Luni 05 August 2013, 17:34

►Maxim Show in Europa! Stuttgart – Botev, joi 21:20, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

Didier Drogba s-a intors in Anglia ca sa o pedepseasca pe Arsenal. Ivorianul a dat doua goluri si a castigat Emirates Cup.

Arsenal a ratat de mai multe ori pana cand, in minutul 38, Theo Walcott a deschis scorul cu un sut din afara careului. In minutul 76, Drogba l-a pacalit pe arbitru, dupa ce a obtinut un penalty chiar daca nu a fost faultat. Tot el a egalat, dupa ce a marcat superb din penalty. Cu cateva minute inainte de final, Snijder i-a pasat perfect lui Drogba, care a driblat un fundas si a sutat puternic la coltul lung.

Faza cea mai tare a fost cea in care Drogba a reusit sa controleze mingea perfect, moment in care si-a uluit adversarii!