Cel mai periculos adversar din cariera lui Mihai Neșu: ”De două ori m-a făcut de râs, de două ori l-am anihilat”
![Cel mai periculos adversar din cariera lui Mihai Neșu: De două ori m-a făcut de râs, de două ori l-am anihilat mihai nesu Luis Suarez](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/04/12/image_galleries/748654/cel-mai-periculos-adversar-din-cariera-lui-mihai-nesu-de-doua-ori-m-a-facut-de-ras-de-doua-ori-l-am-anihilat_size6.jpg)
Mihai Neșu (39 de ani) a dezvăluit care a fost cel mai periculos adversar pe care l-a întâlnit în cariera sa.
Fostul fundaș a evouat împotriva unor jucători de top, atât în Liga Campionilor cu FCSB, unde a întâlnit adversari precum Arsenal, Sevilla sau Lyon, dar și în Cupa UEFA, unde a jucat contra Liverpool.
Neșu l-a ”nominalizat” pe Luis Suarez, pe care l-a întâlnit în perioada în care evolua pentr Utrecht, în Olanda. Pe atuci, uruguayanul juca în tricoul lui Ajax Amsterdam.
„Au fost foarte mulți, dar Luis Suarez. L-am prins la Ajax. De vreo două ori m-a făcut de râs, de două ori am reușit eu să-l anihilez.
Nu m-a mușcat, dar era foarte antipatic, între ghilimele. Când credeai că ai scăpat de el, imediat se întâmpla ceva de trecea de tine. Era ca și cum dribla prin tine cumva”, a spus Mihai Neșu, la Digi Sport.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News