Caz unic în fotbal, din cauza COVID-19! Adversara Benficăi a putut alinia doar nouă jucători. Scorul era 7-0 la pauză

Benfica Belenenses Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 00:13
Data actualizarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 00:17

Caz unic în fotbal. Belenenses a putut alinia doar nouă jucători pentru meciul cu Benfica din campionat, după ce în cadrul clubului au fost nu mai puțin de 17 cazuri de COVID-19.

Belenenses a fost nevoită să improvizeze. Unul dintre portarii echipei a fost folosit pe post de jucător de câmp.

Chiar și așa, Benfica nu a avut milă de adversara sa. Scorul la pauză era 7-0 pentru fosta campioană a Portugaliei.

În partea secundă, meciul a fost întrerupt. Portarul care a jucat pe post de jucător de câmp s-a accidentat și nu a mai putut continua partida.

Președintele celor de la Belenenses a fost surprins de camere cu lacrimi în ochi, dărâmat fiind, probabil, de situația dramatică prin care trece clubul său.