Belgienii au innebunit dupa derby-ul cu Anderlecht! Fanii cer ca Standard sa isi schimbe numele in "Razvan Marin FC": "E ZEU!" Ce a facut romanul
![Belgienii au innebunit dupa derby-ul cu Anderlecht! Fanii cer ca Standard sa isi schimbe numele in Razvan Marin FC : E ZEU! Ce a facut romanul Razvan Marin Belgia Standard Liege](https://res.sport.ro/assets/sport/2018/01/28/image_galleries/652595/belgienii-au-innebunit-dupa-derby-ul-cu-anderlecht-fanii-cer-ca-standard-sa-isi-schimbe-numele-in-razvan_size6.jpg)
Meci nebun in Belgia intre Standard Liege si Anderlecht. Razvan Marin i-a cucerit definitiv pe fani.
Standard Liege si Anderlecht au terminat la egalitate derby-ul din etapa a 24-a, scor 3-3. Orlando Sa a deschis scorul pentru gazde in minutul 6, dar Hanni a egalat rapid peste doar 8 minute. Luyindama i-a adus din nou avantaj pe Standard, replica lui Anderlecht venind prin Hanni in minutul 41. Dupa doar trei minute, acelasi Hanni a reusit hat-trick-ul.
In repriza a doua, in minutul 63, acelasi Luyindama a marcat pentru Standard si a stabilit scorul final. Pasa de gol a venit de la Razvan Marin. Fanii belgieni au luat cu asalt retele de socializare dupa acest meci.
Razvan Marin a fost ridicat in slavi, nu doar pentru pasa de gol, ci pentru intreaga evolutie din acest meci.
"Razvan Marin, ce maestru" sau "Razvan Marin e un zeu", au scris fanii pe retelele de socializare. Altii au mers si mai departe si au propus ca numele echipei sa fie schimbat in "Razvan Marin FC".
Romanul a fost schimbat in minutul 83 cu Carlinhos.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News