Alex Maxim a încheiat sezonul cum nu se putea mai bine! Românul, gol și pasă de gol pentru Gaziantep

Alexandru Maxim Gaziantep Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 20 Mai 2022, 22:18
Data actualizarii: Vineri 20 Mai 2022, 22:28

Fotbalistul echipei Gaziantep FK, Alexandru Maxim, a înscris un gol şi a reuşit un assist în meciul câştigat, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Rizespor, în ultima etapă a campionatului Turciei.

Maxim a marcat în minutul 59 şi a pasat decisiv la golul lui Stankovski, în minutul 41.

Jucătorul român a evoluat pe toată durata partidei.

Înaintea celorlalte meciuri ale ultimei etape, Gaziantep FK ocupă locul 15 în clasament, cu 46 de puncte, în timp ce Rizespor este pe 17, cu 36 de puncte, astfel că va retrograda.

News.ro.

Alex Maxim a ajuns la 14 goluri înscrise în acest sezon de Super Lig, cifră la care se mai adaugă și șapte pase decisive, în 33 de meciuri.

Cota de piață a internaționalului român este de 3,5 milioane de euro.