Al Bataeh, la un pas să ia bătaie, după ce a condus cu 3-0! Meci de infarct între echipele românilor Mirel Rădoi și Cosmin Olăroiu

Fotbal extern Cosmin Olăroiu
Data publicarii: Joi 23 Noiembrie 2023, 19:36
Data actualizarii: Joi 23 Noiembrie 2023, 19:38

Echipele lui Mirel Rădoi și Cosmin Olăroiu și-au împărțit punctele în campionatul din Emiratale Arabe Unite.

Al Bataeh, trupa lui Mirel Rădoi, a început mai bine meciul și a deschis scorul în minutul 19, prin Gassama. Abdulrahman, în minutul 26 și Alvaro de Oliveira, în minutul 35 au mărit diferența la 3-0.

Echipa lui Olăroiu, Al Sharjah, a redus din diferență în minutul 39, prin

Abdulbasit, iar Luanzinho a marcat pentru 3-2, în minutul trei de prelungire al primei reprize. Caio a restabilit egalitatea, în minutul 51, din lovitură de la 11 metri. S-a încheiat 3-3, cele două formații împărțindu-și punctele.

În urma acestui rezultat, formația lui Mirel Rădoi ocupă locul 5, cu 12 puncte, în timp ce echipa lui Cosmin Olăroiu e pe 4, cu 14 puncte, la trei lungimi în spatele liderului Al Wasl.

Mirel Rădoi, înainte de duelul cu Olăroiu

„Cosmin Olăroiu este antrenorul pe care mereu îl laud. Datorită lui sunt antrenorul de azi. Nu e ușor să joci împotriva lui. Știe felul în care joc, iar eu știu cum joacă el.

Meciul nostru contra echipei lui este cel mai dificil. Din punctul meu de vedere, Sharjah este cea mai bună echipă ca organizare defensivă.

Diferențele dintre echipele noastre sunt mari. Sharjah vrea să câștige toate trofeele, în timp ce noi vrem să încheiem pe o poziție superioară față de cea obținută sezonul trecut”, a spus Mirel Rădoi, potrivit Dubai Sports, înainte de meciul cu Al Sharjah.