Arsenal castiga Supercupa Angliei | Stanciu a intrat pe final Anderlecht 1-0 Oostende| Aves 0-2 Sporting Lisabona, dubla Martins

20:39 06 Aug

GOOL Anderlecht! Hanni deschide scorul in minutul 77, la 3 minute dupa ce pe teren a intrat si Nicolae Stanciu!

20:29 06 Aug

GOL SPORTING! Gelson Martins, jucator considerat cel mai periculos de la Sporting, a deschis scorul!

Iata cum a marcat Martins

20:09 06 Aug
Chiar daca nu e titular la Anderlecht, Nicolae Stanciu are parte de o veste buna. Presedintele clubului, Van Holsbeeck, a anuntat ca nu va pleca sub nicio forma in aceasta vara: "Exclus. Nicolae Stanciu nu vrea sa plece, vrea sa reuseasca la Anderlecht”.
19:40 06 Aug
Sporting Lisabona, adversara Stelei in playoff-ul Ligii Campionilor, joaca de la ora 20.00 primul meci din acest sezon. Adversara este Deportivo Aves, echipa nou promovata in Liga Sagres.

18:10 06 Aug
Iata echipa de start a lui Anderlecht pentru partida cu Oostende! Alex Chipciu e titular, in timp ce Stanciu se afla pe banca
18:07 06 Aug
Cahill a transformat primul (1-0), Walcott a egalat (1-1) apoi iar Nacho Montreal (1-2) a adus-o in avantaj pe Arsenal. A venit apoi randul lui Courtois care a trimis peste poarta (1-2)! Morata a trimis apoi slab si a Cech a respins! A venit apoi randul lui Chamberlain si Giroud care au transformat iar Arsenal a castigat cu 4-1!
18:00 06 Aug

S-au incheiat cele 90 de minute ale Supercupei Angliei si vor urma penalty-uri! In premiera, sistemul de executare al loviturilor de departajare s-a schimbat! Se va executa ca in tennis, sistemul ABBA.

17:44 06 Aug
Doua lovituri primite de Chelsea in 2 minute! Mai intai, Pedro este eliminat pentru o intrare dura, pentru ca apoi Kolasinac sa egaleze!

17:09 06 Aug
GOL CHELSEA! Moses deschide scorul cu un sut din careu dupa o balbaiala a apararii lui Arsenal
15:36 06 Aug
16:00 Chelsea - Arsenal

15:30 06 Aug

Belgia

Stanciu si Chipciu o intalnesc azi pe Oostende, in etapa a doua a campionatului din Belgia. Stanciu va fi rezerva, dupa ce a dezamagit in debutul de sezon, iar Chipciu este anuntat titular.