VIDEO / Vezi TORPILA lui Bobby Zamora! Fulham 2-1 Sahtior, vezi rezumat:

Data publicarii: Vineri 19 Februarie 2010, 11:20
Data actualizarii: Vineri 19 Februarie 2010, 11:33

Lucescu n-a avut noroc in Anglia. Sahtior a pierdut cu Fulham, 1 - 2, dar ramane favorita la calificare! Joaca returul la Donetk.

Toti romanii au suferit in Anglia. Lucescu si Rat, care a fost titular la Sahtior, au fost invinsi de locul 10 din Anglia - Fulham, cu 2-1. Ultima castigatoare din Europa League a luat gol dupa doar doua minute - portarul lui Lucescu, Pyatov i-a facut cadou golul lui Gera.

Brazilienii au dat golul Sahtiorului, care poate conta decisiv la retur. Ilsinho a inventat o pasa geniala pentru golgeterul Sahtiorului - Luiz Adriano, care a egalat.

Reusita serii a fost a lui Bobby Zamora. Cel mai bun marcator de la Fulham... a reusit o bijuterie de gol.

Sahtior a dominat finalul si a fost la un pas sa egaleze in prelungiri - cosmarul stelei din 2006 - portarul Schwartzer adus de Fulham de la Middlesbrough a scos o minge incredibila.

Sahtior sufera a doua infrangere la rand in Europa League, dar are o scuza - pentru oamenii lui Lucescu a fost primul meci oficial din 2010.