VIDEO Spartak Moscova - Napoli 2-1. Rușii, lideri în grupa C din Europa League

Data publicarii: Miercuri 24 Noiembrie 2021, 19:25
Data actualizarii: Miercuri 24 Noiembrie 2021, 19:39

Spartak Moscova a câștigat meciul cu Napoli și a ajuns la șapte puncte în Grupa C din Europa League.

Rușii s-au impus cu 2-1, cu două reușite semnate de Sobolev în prima repriză. Elmas a marcat unicul gol al lui Napoli în partea secundă.

Momentan, Spartak Moscova este lider în Grupă, cu șapte puncte, la un singur punct distanță de Legia Varșovia, care are un meci mai puțin. Leicester completează grupa, cu cinci puncte.Spartak - Napoli 2-1, ÎN DIRECT pe Pro X și VOYO.

Spartak Moscova - Napoli 2-1

Minutul 90+5: Final de meci!

Minutul 64: GOOOL Napoli! Elmas este lăsat liber în careu, reia cu capul din șase metri și reduce din diferență.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+1: Pauză!

Minutul 28: GOOOL Spartak Moscova! Sobolev reia cu capul o centrare venită de la Moses și îl învinge pe Meret.

Minutul 3: GOOOL Spartak Moscova! Sobolev punctează din penalty.

Minutul 1: Penalty pentru Spartak Moscova! Promes cade în careu după un duel cu Lobotka, iar centralul partidei arată punctul cu var.

Minutul 1: Fluier de start!

Spartak Moscova: Selikhov - Caufriez, Dzhikiya, Gigot, Moses, Igantov - Umyarov, Litvinov, Ayrton - Sobolev, Promes

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rui, Koulibaly, Jesus - Lobotka, Zielinski - Mertens - Lozano, Elmas, Petagna

Rușii se află pe ultimul loc al seriei, cu patru puncte după patru partide, în timp ce gruparea italiană se situează pe prima poziție în Grupa C, cu șapte puncte după patru confruntări.

Pe locul secund se află polonezii de la Legi Varșovia, cu șase puncte, iar pe locul al treilea se situează Leicester, cu cinci puncte.

În aceeași grupă se joacă joi, de la 22:00, partida Leicester  - Legia Varșovia.