Rrrraul a marcat din nou in Europa League! Procentaj bun pentru atacantul roman: un gol la fiecare 70 de minute! VIDEO

Europa League
Data publicarii: Vineri 13 Decembrie 2013, 07:10
Data actualizarii: Vineri 13 Decembrie 2013, 11:06

►Jo Jo Dan aduce 2 centuri ACASA! Meci superb de box, duminica 21:30 la Sport.ro! Urmeaza Mayweather pe National Arena!

Raul Rusescu a marcat un gol aseara, in victoria pe care Sevilla a obtinut-o in deplasare cu Freiburg, scor 2-0.

Sevilla a terminat astfel pe prima pozitie in grupa din care au mai facut parte Slovan Liberec si Estoril Praia si s-a calificat in 16-imile Europa League.

Pentru Rusescu, acesta este cel de-al 3-lea gol marcat in tricoul Sevillei, toate fiind reusite in competitia europeana.

Chiar daca transferul fostului stelist in Spania ar putea parea un dezastru total, statistica e de partea lui Rusescu. Romanul a jucat putin peste 200 de minute la Sevilla si a punctat de trei ori, adica un gol la fiecare 70 de minute.

7 minute in campionat si 198 in Europa League a jucat Raul Rusescu pentru Sevilla