REZUMATUL SEMIFINALEI ESPANYOL 3-0 WERDER BREMEN

Data publicarii: Vineri 27 Aprilie 2007, 00:27
Data actualizarii: Vineri 27 Aprilie 2007, 00:27
ESPANYOL - CU UN PAS IN FINALA CUPEI UEFA

Espanyol a primit vizita nemtilor de la Werder Bremen, singura echipa "straina" din semifinalele Cupei UEFA. Spaniolii au dominat jocul si au reusit sa deschida scorul in minutul 20, prin Hurtado, dupa o centrare a lui Hurtado.
Dupa o prima repriza dominata pe final de Werder, Espanyol revine in joc si in minutul 50 Pandiani deviaza in plasa dupa un corner executat de De la Pena.
Spaniolii continua sa preseze iar dupa eliminarea portarului Wiesse (Werder Bremen), din minutul 55, asediul asupra portii noului portar, Reinke, da rezultate si, dupa cateva ocazii ratate, Espanyol reuseste sa marcheze din nou, in minutul 88, prin Coro.
Astfel, Espanyol 3-0 Werder Bremen si se contureaza tot mai clar o finala a Cupei UEFA 100% spaniola.

In celalalt meci al semifinalelor Cupei UEFA, Osasuna a invins-o pe FC Sevilla, scor 1-0.