"Nu mai vorbesc cu nimeni de la Steaua! In Olanda esti respectat!"

"Nu mai vorbesc cu nimeni de la Steaua! In Olanda esti respectat!" Europa League "Nu mai vorbesc cu nimeni de la Steaua! In Olanda esti respectat!"

Mihaita Nesu a uitat complet de Steaua si se bucura ca a scapat de calvarul din Ghencea, cel putin asa da de inteles:

"Nu mai vorbesc cu nimeni care e la Steaua in prezent. Cei care erau prietenii mei in Ghencea au plecat de acolo. Nu mai sunt prea interesat de ce se intampla la fostul meu club", a spus Nesu.

"Ma simt nemaipomenit in Olanda, pentru ca aici esti respectat ca fotbalist, nu e ca in alte parti”

Nesu crede ca Steaua nu mai are nicio motivatie pentru a lupta in Europa League:

“Teoretic, Steaua poate invinge pe oricine pe teren propriu, numai ca acum lucrurile stau altfel. Nu stiu ce motivatie mai au baietii, stiindu-se deja eliminati din competitie. In plus, Twente e liderul neinvins din campionatul Olandei si are de ce sa traga la Bucuresti, pentru a nu depinde de rezultatul celuilalt meci din grupa (n.r. - Fenerbahce - Sheriff)”, a declarat fundasul lui FC Utrecht, pentru Libertatea.

 

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!