Prada usoara pentru Steaua? Ce bataie si-a luat ieri Ujpest cu 3-0!

Data publicarii: Sambata 04 Iulie 2009, 08:30
Data actualizarii: Sambata 04 Iulie 2009, 09:03

Formatia Ujpest FC, adversara Stelei in turul doi preliminar al Ligii Europa, a pierdut, vineri, amicalul disputat in compania formatiei austriece SV Mattersburg, scor 0-3 (0-0).

Golurile formatiei austriece au fost marcate in repriza a doua de Waltner (2) si Lindner. Waltner a deschis scorul in minutul 63, din penalti, tot el fiind cel care l-a majorat in minutul 71. Austriecii au inchis tabela prin reusita lui Lindner, din minutul 85.

Formatia ungara a evoluat in urmatoarea formula: Horvath - Kiss, Dvorschak, Korcsmar (Litauszki '60), Tovizi - Simek, Stokes (Hullam, '55), Jucemar (Wilson '27, Lazar '75), Frank (Bogdan, '55) - Barczi - Szabo.

Echipa Steaua va intalni formatia Ujpest in turul doi preliminar al Ligii Europa. Steaua va juca turul pe teren propriu, la 16 iulie, in timp ce returul este programat in Ungaria, la 23 iulie.