FOTO ȘI VIDEO O, Doamne, ce paradă! Claudio Bravo a avut o intervenție excepțională la șutul puternic al lui Paulo Dybala

AS Roma - Real Betis Claudio Bravo Paulo Dybala Europa League
Data publicarii: Joi 06 Octombrie 2022, 23:25
Data actualizarii: Joi 06 Octombrie 2022, 23:31

Claudio Bravo și-a salvat echipa de la un gol magistral care ar fi putut fi al lui Paulo Dybala.

Înainte de terminarea timpului regulamentar, moment în care scorul era 1-1, AS Roma a presat defensiva lui Real Betis și a căutat majorarea diferenței.

Mancini a sprintat în banda dreaptă, și-a numărăt pașii și a ridicat privirea. L-a căutat pe Tammy Abraham, însă Pezzella a respins balonul.

Mingea a ajuns la Paulo Dybala care nu a stat pe gânduri și a trimis un șut magistral din voleu. Lovitura puternică și pe poartă nu a putut, însă să schimbe scorul de pe tabelă.

La 39 de ani, Claudio Bravo a avut un reflex excepțional și a șters balonul cu mâinile. Portarul și-a salvat echipa cu o intervenție incredibilă.

La pauză, ambele formații au intrat la 1-1. Pentru AS Roma, Paulo Dybala a deblocat tabela în minutul 34, iar de cealaltă parte, Rodriguez a restabilit egalitatea în minutul 40.