City 4-0 FC Porto Detinatoarea trofeului a fost UMILITA in Anglia! Sapunaru a jucat 30 de minute in dezastrul cu City! Vezi toate golurile

Data publicarii: Joi 23 Februarie 2012, 12:19
Data actualizarii: Joi 23 Februarie 2012, 12:40

Este clar! Vom avea o castigatoare noua de Europa League in finala de la Bucuresti! Porto a fost eliminata dupa 0-4 cu Manchester City.

Manchester City:  Hart, Richards, Kompany, Lescott, Clichy, Barry, Nasri, De Jong, Y. Touré, Agüero, Silva SUBS: Pantilimon, Zabaleta, Savić, Milner, Pizarro, Džeko, Balotelli.

FC Porto:  Helton, Maicon, Rolando, Sandro, Otamendi, Lucho González, João Moutinho, J. Rodríguez, Fernando, Hulk, Varela SUBS: Bracali, Săpunaru, Defour, Podstawski, C. Rodríguez, Kléber, Djalma.

========================

Aguero, omul meciului!

Kun Aguero a fost ales de userii www.sport.ro drept omul meciului! Acesta a deschis scorul si a pasat decisiv la golul doi inscris de Dzeko!

Cine a fost cel mai bun jucator de pe teren?

FAZELE MECIULUI:

'90: Scor final: 4-0! Manchester City trece mai departe si asteapta returul dintre Sporting si Legia pentru a-si afla adversara!

'87: GOOOOOOOOOOOOL City! Pizzaro face 4-0! Porto este la pamant.

'84: GOOOOOOOOOOOOL City! David Silva face 3-0 cu un gol cu latul, din 6 metri, nemarcat!

'79: «» Iese Aguero intra Pizzaro

'77: ...  ...  Rolando vede al doilea galben pentru proteste la gol si primeste  ...

'76: GOOOOOOOOOOOOL City! Aguero ii pune mingea pe tava lui Dzeko si scorul este 2-0!!!

'68: «» Iese Nasri intra Dzeko

'65: ...  Yaya Toure primeste galben dupa ce il rupe pe Moutinho si va fi suspendat in urmatorul meci.

'61: Faza incaurcata in careul lui Porto! Kompany este aproape sa marcheze insa portughezii au noroc. . + . Otamendi se accidenteaza! «» Intra Sapunaru in locul lui

'58: «» Iese Barry, intra Milner

'57: Porto marcheaza insa se arata offside! Pozitia era intr-adevar in afara jocului!

'55: . + . Richards se accidenteaza

'51: Lucioooooooo.... mingea trece putin pe langa! Porto are nevoie cu disperare de un gol!!!
tudor: Ii bate Man City, mai da unul Balotelli.

'48: Ocazie pentru City!!!!! Fundasii lui Porto se incurca in careul mic insa englezii nu reusesc sa trimita mingea in poarta! Tot City ataca si in aceasta repriza...

'46: A inceput a doua repriza

Antrenorul lui Chelsea, Villas Boas, este si el prezent in tribune

'45: Repriza se termina cu inca o ocazie pentru Porto! Sunt capabili portughezii sa intoarca rezultatul in repriza a doua?
Sebastian: La pauza era de asteptat sa conduca City, nici o ocazie importanta pentru cei de la Porto si ca sa fim seriosi, nimeni nu le dadea sanse celor de la Porto in cele 2 manse
vioicu:
la felul cum decurge meciul, dupa pauza M City va mai inscrie cel putin un gol

'40: City se joaca cu ocaziile! Yaya Toure nu reuseste sa traga la poarta dar ii paseaza lui Aguero! Argentinianul trimite putin pe langa vinclu!!!

'34: Centrare periculoasa pentru Hulk!!!! Nimeni in fata portii....
RobyMng: Varela & Hulk s-au descurcat bine,dar nu poate sta echipa doar in 2 jucatori.

'28: AGUEROOOOOOO... ce ocazie pentru City! Helton a iesit din careu sa il blocheze pe Aguero insa acesta il dribleaza si trimite o scarita ce cade pe transversala!!!
Infinity: Porto intoarce rezultatul 1-2 dar City se impune la penalty-uri

'25: Moutinho bate o lovitura libera de la 17 metri din marginea careului putin peste poarta!! ...  Otamendi

Ady: Cred ca Hulk la vara va pleca de la Porto,Anglia sau Spania il asteapta cu bratele deschise!
Ce parere aveti? La ce echipa i-ar sta bine lui Hulk?

Hulk: Cred ca Valencia sau Chelsea!
CR7: Cred ca Hulk la Manchester United,Chelsea sau Real Madrid va pleaca...poate chiar si la City...cine stie,vom vedea!
Catalin: Anji Mahachkala !
Ady Casillas: Cred ca lui Hulk i-ar prinde bine la Liverpool, in locul lui Suarez...sau la Real Madrid, daca pleaca Higuain la Chelsea

'16 VARELAAAAAAA...... ce ocazie pentru FC PORTO!!!!! Hart reuseste sa scoata insa sutul lui Varela a fost foarte slab! Ce sansa pentru Porto!!!

'13: Kun Aguero baga "motoreta" pe langa Rolando iar acesta este obligat sa faulteze! ...  Rolando si Hulk, pentru proteste

'10: Meciul s-a linistit. Englezii stau la adapostul victoriei din tur si a golului marcat de Aguero. Poate FC Porto sa intoarca scorul?
Adrian: Porto are jucatori valorosi dar nu cred ca poate intoarce rezultatul!

Secunda 19: GOOOOOOOOOOOOL City! Aguero scapa in marginea careului si inscrie cu dreptul la coltul lung!!!!
Alex: 3-0 pentru Manchester :)

'0: A inceput meciul

Info meci: Scorul in tur a fost 2-1 pentru Manchester City. Porto are nevoie de o victorie cu 2-0 sau cu un gol in plus si sa dea minim 2 goluri.

Info start: Castigatoarea va juca impotriva castigatoarei din dubla Legia - Sporting Lisabona

Info start: Cele doua echipe au mai jucat impreuna pe stadionul lui City intr-un amical din 2006, terminat cu scorul de 1-0 pentru Porto.

Info start: Porto are 0 victorii in 14 meciuri in Anglia!!!