INCREDIBIL! Scene teribile la Feyenoord - AS Roma! Ultrasii au aruncat cu o banana gonflabila in teren! VIDEO

Europa League
Data publicarii: Vineri 27 Februarie 2015, 09:49
Data actualizarii: Vineri 27 Februarie 2015, 10:20

Feyenoord a pierdut acasa cu 1-2 returul din 16-imile Europa League si a ratat calificarea.

Olandezii au incasat primul gol chiar inainte de pauza, de la Ljajic. Apoi au egalat prin Manu, in min. 57, iar partida parea ca se va duce in prelungiri. S-a opus Gervinho, care a dat golul victoriei si al calificarii celor din Italia, in min. 60. In tur, la Roma, fusese 1-1.

Tot atunci, cei peste 6000 de ultrasi olandezi au facut pagube de milioane de euro la Roma, iar acum s-au dat iar in spectacol, chiar pe propriul stadion. Cu putin inainte de pauza, ei au aruncat o banana gonflabila in directia jucatorului de culoare de la AS Roma, Gervinho.

Cei mai duri suporteri ai olandezilor au deja un istoric intreg de incidente cu banane gonflabile, pe care le introduc pe De Kuip, un fel de traditie ciudata care dateaza inca din anii '80.

De aceasta data, arbitrul a oprit partida, reluand jocul dupa cateva minute de discutii cu ambii antrenori.