Europa League
Data publicarii: Vineri 21 Octombrie 2011, 09:00
Data actualizarii: Vineri 21 Octombrie 2011, 08:47

Pancone a fost cel mai afectat de infrangerea cu 0-1 in fata polonezilor de la Legia. A avut o reactie nervoasa la finalul meciului si s-a luat rau de colegii lui:

"Am inceput foarte slab meciul, am fost surprinsi in prima repriza. Ei si-au creat niste ocazii foarte clare si poate era mai bine daca primeam un gol pana la pauza. In repriza a doua am avut atitudinea corecta, stiind ca ne jucam calificarea.

A fost si o faza in care se putea acorda penalty. Dar, pana la urma am pierdut din cauza primei reprize. Legia este un adversar foarte periculos mai ales in deplasare. stiam asta, dar am avut nevoie de 45 de minute ca sa vedem ca nu este de gluma.

Dezamagirea este foarte mare, normal ca Razvan este suparat pe noi. El ne-a atentionat despre Legia, noi nu am inteles lucru acesta. Singurii si cei mai vinovati suntem noi, jucatorii.

Meciul de la Varsovia este decisiv pentru calificare. Sper sa dam dovada de mai multa maturitate. Cred ca acum mai avem 25 la suta sanse de calificare", a spus Pancu dupa meci.