FA-BU-LOS! Momentul in care italienii au inghetat! Eric a reusit o executie ULUITOARE la 130 de secunde de la inceputul meciului! VIDEO

Data publicarii: Joi 24 Octombrie 2013, 22:10
Data actualizarii: Joi 24 Octombrie 2013, 22:15

►Bate Cupa in direct la PRO TV: STEAUA - POLI, miercuri 20:00 si RAPID - PETROLUL, joi 20:30! Vezi AICI programul!

Pandurii a inceput excelent partida cu Fiorentina din Europa League! Pe stadionul Artemio Franchi, jucatorii lui Cristi Pustai nu au dat deloc dovada de trac in ciuda faptului ca jucau impotriva unei echipe care a invins-o categoric pe Juventus in ultima etapa cu 4-2. Juve a suferit apoi o noua infrangere in Liga pe terenul Realului, fiind pentru prima data de la venirea lui Antonio Conte din 2011 cand Juve pierde 2 meciuri consecutive!

Pandurii a fost aproape de un gol dupa mai putin de 3 minute de la inceputul partidei! Eric a reusit un sut senzational din afara careului, ghinionul ne-a refuzat una dintre cele mai frumoase goluri din acest sezon de Europa League! Mingea a lovit transversala si a cazut in afara terenului!

Pandurii a continua apoi jocul extraordinar, in minutul 8 Ungurusan ratand o ocazie mare dupa ce a driblat mai multi adversari insa Neto a respins in corner