VIDEO Inceput excelent, final de COSMAR! Fiorentina 3-0 Pandurii! Eric si Ungurusan au ratat incredibil, Joaquin si Cuadrado au facut show! Vezi aici rezumatul

Data publicarii: Vineri 25 Octombrie 2013, 00:20
Data actualizarii: Vineri 25 Octombrie 2013, 00:20

►Bate Cupa in direct la PRO TV: STEAUA - POLI, miercuri 20:00 si RAPID - PETROLUL, joi 20:30! Vezi AICI programul!

Pandurii au inceput excelent in Italia si puteau sa dea lovitura, dar sutul lui Eric a nimeri bara, iar cursa fenomenala a lui Ungurusan a fost oprita de portar! Joaquin si-a aratat clasa in minutul 25, cand a driblat trei jucatori de la Pandurii si a deschis scorul. Erico a gafat 10 minute mai tarziu si le-a permis italienilor sa se desprinda prin Matos iar Cuadrado a inschis tabela in repriza a doua! Pandurii raman cu un singur punct in grupa E si au sanse mici de calificare in primavara europeana.

LIVE TEXT:

Min 90+2: BARA Cuadrado! Executie superba a columbianului, mingea trimisa de el a nimerit incheietura barelor!

Min 90: Anton suteaza frumos, Neto scoate de sub bara!

Min 85: Asediu de final al celor de la Fiorentina, dar Pandurii scapa fara gol de data asta!

Min 83: Matias Fernandez suteaza superb din lovitura libera, dar mingea a ocolit de putin stalpul portii lui Stanca!

Min 79: Eric reia spectaculos pe spate, Neto prinde mingea fara probleme!

Min 76: Aquilani suteaza departe de poarta din lovitura libera de la 30 de metri!

Min 75: Cuadrado vede galben pentru proteste.

Min 74: Faza superba a Fiorentinei, Aquilani centreaza peste Stanca, iar Yakovenko reia cu capul in bara transversala!

Min 72: Intra Aquilani in locul lui Valero.

Min 69: GOL FIORENTINA! Cuadrado inscrie cu un sut din careul, lateral dreapta, Stanca nu s-a putut opune, desi mingea a fost trimisa la coltul scurt!

Min 65:
Compper vede cartonasul galben.

Min 64: Rodriguez iese, intra Rocanglia la Fiorentina.

Min 63: NUUUUU! Eric suteaza in blocaj de la 14 metri! Ocazie mare pentru Pandurii!

Min 62: Buleica trimite o bomba de la 20 de metri, putin pe langa poarta!

Min 60: Intra Cuadrado, iese Matos la Fiorentiona.

Min 57: Martos suteaza din careu, din fericire mingea trece peste poarta! Sunt mult mai linistiti italienii in repriza secunda!

Min 55: Anton vede galben pentru ca l-a tinut de tricou pe Bakic.

Min 53: Contra rapida a gorjenilor, Matulevicius alege sa suteze din banda, dar trimite mult pe langa poarta!

Min 49: Fernandez il faulteaza pe Anton si vede galben.

Min 48: Corner pentru Pandurii, Erico reia peste poarta!

Min 47: Ocazie mare pentru Pandurii, Breeveld nu ajunge la minge in fata portii!

Min 46: Doua schimbari la Pandurii: Buleica intra in locul lui Ciucur, Nicoara in locul lui Dos Santos.

PAUZA! Fiorentina conduce dupa un start excelent al Pandurilor! Eric a trimis in bara, Ungurusan a ratat incredibil, dar Joaquin si Matos au dat golurile. La ambele faze, fundasii romani au gafat!

Min 35: GOL FIORENTINA! Gafa de proportii a lui Erico, Matos ii fura mingea si scapa singur cu Stanca, e blocat in prima faza, dar apoi revine si inscrie!

Min 32: Fiorentina s-a dezlantuit dupa deschiderea de scor, iar Joquin e in forma maxima! Romanii nu mai reusesc sa iasa periculos pe contraatac!

Min 25: GOL FIORENTINA! Joaquin preia superb intre fundasii nostri, se intoarce si trece de doi adversari, trece si de Stanca si inscrie in poarta goala.

Min 23: Primul sut al italienilor spre poarta lui Stanca, Joaquin trimite peste, dar este aplaudat de suporteri.

Min 20: Sut Ciucur de la marginea careului, mingea se opreste in blocaj!

Min 18: ERIIIIIIIIIIIC! Eric patrunde la marginea careului, dar e blocat in ultima clipa!

Min 16: Galeria viola fluiera! Ungurusan suteaza din nou periculos, dupa o contra superba a lui Eric!

Min 13: Curaj! Foarte mult curaj pentru Pandurii in Italia! Echipa lui Pustai se apara bine si incearca sa dea lovitura pe contraatac. Pana acum putea sa dea lovitura de doua ori. Sa speram ca a treia oara va reusi!

Min 9: Ungurusan patrunde incredibil la marginea careului si suteaza, portarul scoate in corner! Ocazie imensa pentru Pandurii!

Min 8: Centrare perfecta pentru Matulevicius, mingea e respinsa!

Min 5: Inceput exrem de curajos pentru Pandurii, cu contre rapide si pase precise dupa atacurile italienilor!

Min 3: BARA Eric! Sutul brazilianului a fost deviat de un fundas si a nimerit bara transversala!

Min 2: Galeria Fiorentinei nu are ochi pentru Pandurii! Fanii viola ii injura pe rivalii de la Juventus, pe care i-au batut in weekend cu 4-2!

Min 1: Incepe meciul in Italia! HAI PANDURII! HAI ROMANIA!

FIORENTINA
Neto - G Rodriguez, Alonso, Compper, Tomovic, Bakic, Fernandez, Joaquin, Broja Valero, Yakovenko, Ryder Matos
Rezerve: Munúa, Rocanglia, Savic, Pasqual, Aquilani, Cuadrado, Rossi

PANDURII
Stanca - Momcilovic, Christou, Erico, Ungurusan, Anton, Eric, Nicandro, Dos Santos, Ciucur, Matulevicius
Rezerve: Mingote, Sipo, Mamele, Buleica, Cristea, Distefano, Nicoara

Squadra Pandura vrea sa dea lovitura in Italia si sa obtina primul succes in grupele Europa League! Echipa lui Pustai s-a descurcat excelent in deplasarile europene de pana acum, fiind neinvinsa (2 victorii si 2 egaluri)

Pandurii joaca in aceasta seara impotriva echipei care a invins-o pe Juventus in ultima etapa din Seria A cu 4-2 dupa ce a fost condusa cu 2-0! Fiorentina are maxim de puncte dupa primele 2 meciuri insa Montella nu crede ca meciul cu Pandurii va fi deloc usor.

"Va fi un meci dificil, pentru ca intalnim o echipa organizata, echilibrata, cu entuziasm, constienta de propriile forte, iar la acest nivel cu siguranta nu ne putem permite sa ne subestimam adversarii" a declarat Vincenzo Montella pentru Dolce Sport.

"Mutu este un jucator cu un talent imens, la Florenta a facut lucruri extraordinare, fanii si-l amintesc si acum, deci jos palaria

E un mare jucator, dar dincolo de asta este un tip foarte inteligent, iar asta nu o spun numai eu. Bineinteles ca jucatori de asemenea factura lipsesc atat fotbalului italian, dar si intregului fotbal", a incheiat Montella.