Valencia a facut scorul serii: 6-0 cu Rapid Viena; Manchester United a fost invinsa in Danemarca, Lucescu a facut egal cu Schalke, iar Tatarusanu cu Tottenham. Toate rezultatele

23:21 18 Feb

Min 55 - GOOOL Bilbao | Bascii deschid scorul pe Velodrome, in meciul cu OM. Veteranul Aduriz a marcat din pasa lui Sabin Merino.

Sion a egalat-o si ea pe Braga prin Konate, minutul 53.

22:48 18 Feb

5-0 in minutul 35 | Valencia o distruge pe Rapid Viena pe Mestalla. Au mai inscris Negredo si Andre Gomes, in minutele 29 si 35.

22:36 18 Feb

Valencia face scor cu Rapid Viena. Santi Mina a facut dubal in minutul 25, scorul este 3-0.

Lazio a egalat la Istanbul prin Milinkovic-Savic, in minutul 21.

Leverkusen a deschis scorul la Lisabona prin Bellarabi, minutul 26.

22:26 18 Feb

S-a inscris deja in trei meciuri. Valencia are 2-0 cu Rapid Viena inca din minutul 10, gratie golurilor marcate de Santi Mina ('4) si Dani Parejo ('10).

Galatasaray o conduce pe Lazio cu 1-0, gol Sabri Sarioglu in minutul 12. Radu Stefan e titular.

Braga conduce in Elvetia, la Sion, cu 1-0, gol Stojiljkovic, in minutul 13.

22:00 18 Feb

Rezultatele finale ale meciurilor incepute la ora 20:00 si lista partidelor care se joaca de la 22:05

21:41 18 Feb

Se inscrie in continuare in Europa League | Marea surpriza vine din Danemarca, unde Manchester United este condusa cu 2-1. Midtjylland a inscris prin Onuachu.

Dortmund are 2-0 cu Porto, gol Reus in minutul 71.

Anderlecht a deschis scorul cu Olympiakos prin Mbodji ('67).

Sevilla are 3-0 cu Molde. Au marcat Llorente, in minutele 35 si 49, si Gameiro, in minutul 72.

Bahebeck a facut 3-2 pentru Saint Etienne in duelul cu Basel, dupa ce elvetienii revenisera de la 0-2.

21:23 18 Feb

Min 59 - GOOOL Fiorentina | Bernardeschi egaleaza pentru echipa lui Tatarusanu, iar italienii continua sa spere.

Basel a revenit si ea de la 0-2 in Franta, Janko a egalat-o pe Saint Etienne dintr-un penalty.

20:46 18 Feb

Surpriza in Danemarca | Midtjylland o egaleaza pe Manchester United. Pione Sisto a marcat cu un sut superb in coltul portii lui Romero.

Basel a redus si ea din diferenta pe terenul lui Saint Etienne. Veteranul Walter Samuel a marcat in minutul 44,

20:43 18 Feb

Min 37 - Tatarusanu este invins din penalty de Nacer Chadli si Tottnham conduce cu 1-0 la Firenze.

Rezultatele celorlalte meciuri

Midtjylland 0-1 Manchester United (Depay '37)
Sevilla 1-0 Molde (Llorente '35)
Saint Etienne 2-0 Basel (Bayal Sall '9, Monnet Paquet '39)
Dortmund 1-0 Porto (Piszczek '6)

20:12 18 Feb

Rezultatele meciurilor incepute la ora 20:00

16:37 18 Feb

Oficialii de la Villarreal si Napoli s-au bucurat astazi de paella prieteniei :)

14:59 18 Feb

Faza zilei la antrenamentul lui Liverpool. Klopp i-a dat mingea printre picioare lui Firmino si a inceput sa rada de jucatorul sau :)

12:20 18 Feb
VILLARREAL - NAPOLI, LA SPORT.RO, AZI, 20:00

Cel mai tare meci al serii in Europa League este la Sport.ro. Locul 4 in Spania, Villarreal se lupta pentru un loc in optimi cu locul 2 in Italia, Napoli.

Spaniolii au un sezon foarte bun in campionat. Au 11 meciuri consecutive fara infrangere, timp in care au batut Realul si Valencia. La 86 de milioane de euro este evaluat primul 11 al lui Villarreal.

Napoli vrea sa-si revina in Europa dupa infrangerea cu Juve. O infrangere care a costat-o pe Napoli primul loc in Italia. Italianul Sarri va schimba multi jucatori pentru meciul de la Villarreal. Chiar si asa echipa este evaluata la 183 de milioane. Chiriches revine in primul 11 si va juca in defensiva alaturi de Koulibaly. Exista o discutie referitoare la titularizarea lui Higuain. Golgeterul Italiei are mici probleme medicale, iar Napoli ar putea apela la Gabbiadini.

11:49 18 Feb