Bourceanu a izbucnit dupa schimbare si s-a luat la injuraturi cu suporterii! VIDEO | Reactia nervoasa a mijlocasului

Data publicarii: Vineri 12 Decembrie 2014, 14:43
Data actualizarii: Vineri 12 Decembrie 2014, 15:06

Steaua 0-2 Dinamo Kiev | Campioana Romaniei a pierdut meciul decisiv pentru calificarea in primavara si a terminat grupa de Europa League pe locul 3, astfel ca va privi la televizor fazele finale ale competitiei.

Meciul Stelei cu Dinamo Kiev a fost unul de maxima incarcatura, jucatorii campioanei Romaniei luptand pentru o calificare in primavara Europa League. Meciul a curs in prima repriza spre poarta ucrainienilor, care s-au multumit sa astepte atacurile Stelei si sa incerce sa surprinda pe contraatac.

Atacurile campioanei Romaniei s-au intetit in repriza secunda, dupa anuntul golului marcat de Rio Ave. Vestea venita de la Vila do Conde a fost insa una cu doua taisuri pentru stelisti, care au intrat in criza de timp si si-au pierdut cumpatul.

Alex Bourceanu, unul dintre cei mai importanti jucatori din vestiarul Stelei, a cedat presiunii in minutul 61, atunci cand a fost schimbat de Costel Galca cu Raul Rusescu. Bourceanu s-a injurat cu un spectator la iesirea de pe teren si a aratat cu degetul catre acesta. Marius Ianuli a incercat sa-l linisteaca pe Bourceanu, cerandu-i fanului sa inceteze cu vociferarile.