VIDEO Autogolul serii în Europa League! Cum a marcat Casseres în propria poartă în Toulouse - Liverpool

Toulouse - Liverpool Cristian Casseres Liverpool Europa League
Data publicarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 22:09
Data actualizarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 22:09

Meciul dintre Toulouse și Liverpool s-a încheiat cu victoria francezilor, scor 3-2. Meciul a fost LIVE pe PRO ARENA și VOYO.

”Cormoranii” au fost conduși încă din minutul 36, după ce Aron Donnum a reușit să deschidă scorul. În minutul 58 a venit și rândul lui Thijs Dallinga să-și treacă numele pe list marcatorilor, iar în minutul 74 Liverpool a reușit să revină în joc.

Joe Gomez a centrat în careu către Mohamed Salah, mingea l-a depășit pe portar, dar s-a lovit de mijlocașul Cristian Casseres, care a vrut să respingă mingea în afara terenului, dar a deviat cu umărul în propria poartă.

Bucuria oamenilor lui Jurgen Klopp nu a durat foarte mult pentru că Frank Magri a dus scorul la 3-1 două minute mai târziu. Diogo Jota a fost cel care a închis tabela în minutul 89, prin Diogo Jota.

VIDEO - Autogolul lui Cristian Casseres din Toulouse - Liverpool 3-2

Liverpool rămâne pe primul loc în Grupa E din Europa League, cu nouă puncte, urmată de Toulouse, care are acum șapte. Grupa este completată de Royale Union SG, cu patru puncte, și LASK Linz, cu trei puncte.

În următoarea rundă a competiției, Liverpool va juca pe teren propriu cu LASK Linz, iar cu o victorie își poate asigura calificarea în fazele eliminatorii ale UEFA Europa League.