VIDEO EXCLUSIV Atalanta - Sporting Lisabona a fost pe Pro Arena și VOYO, în grupele Europa League

Atalanta - Sporting Lisabona Europa League Europa League
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 21:03
Data actualizarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 21:41

Maraton fotbalistic azi pe Pro Arena și VOYO, cu meciuri atât din Europa League, cât și din Conference League.

Atalanta - Sporting Lisabona 1-1

Final de meci!

Minutul 56 - GOOOL Sporting Lisabona! Viktor Gyokeres îi pasează în careu lui Marcus Edwards, care trimite în colţul drept al porţii.

Minutul 23 - GOOOL Atalanta! Gianluca Scamacca primeşte o pasă în interiorul careului și șutează spectaculos în vinclul drept.

A început partida! Meciul se vede pe PRO ARENA și VOYO

Atalanta - Sporting Lisabona, de la 19:45

Italienii n-au pierdut de patru etape în Europa League. Elevii lui Gian Piero Gasperini au strâns 10 puncte și sunt lideri în seria din Europa League. De partea cealaltă, Sporting se situează pe locul al doilea în grupă, cu șapte puncte acumulate în patru runde.

Atalanta a strâns doar un punct în ultimele trei partide de campionat, în deplasarea de la Udinese (1-1), iar ultimele două meciuri de acasă le-a cedat cu Inter și Napoli, ambele cu 1-2. Atalanta se situează pe locul 7 în ierahia din campionatul din "Cizmă".

Atalanta e deja calificată, dar azi poate câștiga grupa. În ultimul meci jucat, Sporting CP a câștigat cu 8-0 meciul cu Dumiense, pe 26 noiembrie, în Cupa Portugaliei.

La Lisabona, în manșa tur, italienii s-au impus cu 2-1, după ce au intrat cu 2-0 la pauză.

Atalanta - Sporting Lisabona | Echipe probabile

Atalanta: Musso – Toloi, Djimsiti, Kolasinac – Zappacosta, De Roon, Ederson, Bakker – Lookman, Scamacca, Muriel

Sporting Lisabona: Adan – Diomande, Coates, Goncalo Inacio – Ricardo Esgaio, Hjulmand, Morita, Nuno Santos – Edwards, Gyokeres, Pedro Goncalves