VIDEO Alex Cicâldău strălucește contra Barcelonei! Assist perfect și dribling fin în fața lui Busquets

Alexandru Cicaldau assist cicaldau Barcelona Europa League Galatasaray Europa League
Data publicarii: Joi 17 Martie 2022, 20:36
Data actualizarii: Joi 17 Martie 2022, 20:36

Alexandru Cicâldău a fost titulariat la Galatasaray în returul cu Barcelona, din optimile Europa League, iar mijlocașul român a făcut o primă repriză excelentă.

În doar două minute, Cicâldău l-a forțat pe Sergio Busquets să încaseze un cartonaș galben și a centrat perfect la golul de 1-0 înscris de Marcao.

Alex Cicâldău strălucește contra Barcelonei

În minutul 27, fostul jucător al Universității Craiova a declanșat un contraatac și l-a fentat pe Sergio Busquets, care a fost nevoit să faulteze dur și să încaseze un cartonaș galben.

La câteva zeci de secunde distanță, Cicâldău a executat perfect un corner, trimițând mingea pe fruntea lui Marcao, care l-a învins pe Marc-Andre ter Stegen din apropierea careului mic.

Pentru Cicâldău a fost primul assist în Europa League și al treilea de când joacă la Galatasaray. Mijlocașul român are și cinci goluri în cont.