VIDEO Au început meciurile amicale dinainte de EURO 2024! Ce au făcut Anglia și Croația

Nationala Angliei EURO 2024 Harry Kane Lovro Majer nationala Croatiei EURO 2024
Data publicarii: Marti 04 Iunie 2024, 08:41
Data actualizarii: Marti 04 Iunie 2024, 08:45

Campionatul European din Germania este transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO.

Naţionala Angliei a învins luni seara, pe teren propriu, scor 3-0, echipa naţională a Bosniei, într-un meci amical.

Anglia - Bosnia 3-0, dar golurile au venit târziu

Pe stadionul St James Park din Newcastle, Anglia lui Gareth Southgate a dominat întâlnirea cu Bosnia, dar a reuşit să deschidă scorul târziu, după o oră, dintr-un penalty transformat de Cole Palmer.

Gazdele au majorat avantajul în finalul înfruntării. Mai întâi a înscris Alexander-Arnold, în minutul 85, apoi a marcat şi golgheterul Harry Kane, în minutul 89, şi Anglia s-a impus cu 3-0.

Croația - Macedonia 3-0

Naționala Croaţiei a învins și ea luni seara, pe teren propriu, scor 3-0, echipa naţională a Macedoniei de Nord, într-un meci amical de pregătire, în perspectiva Euro 2024.

La Rijeka, în prima repriză, elevii lui Zlatko Dalic au condus cu 2-0, după dubla reuşită de Lovro Majer în minutele 10 şi 45.

Marco Pasalic a închis tabela în minutul 79, iar arbitrul sloven Matej Jug a anulat un gol al lui Ante Budimir, în minutul 90+1, pentru o poziţie de ofsaid.